FreshBites: čerstvé recepty z naší kuchyně!

Vítejte v naší on-line kuchařce.

Jmenujeme se mEggie a Marek a vaříme rádi. A jíme ještě radši.
Celý tenhle web vznikl hlavně proto, abychom si usnadnili práci.

mEggie je totiž kreativní grafik, a tak vaří jednou podle barev surovin, podruhé podle struktury zeleniny, jindy zase třeba podle vůně. Zásadně ale nikdy podle receptu. Ve všem včetně kuchyně má kreativní chaos a když už si nějaký recept opíše od kamarádky, zaručeně ho ztratí dřív, než dojde domů.

Marek je systematický programátor. Vaří skvěle, ale musíte mu dát vstupní instrukce. Pokud může postupovat od bodu 1 do bodu 100, uvaří vám klidně slavnostní tříchodové menu nebo upeče dort. Problém nastává ve chvíli, kdy instrukce nejsou.

„Jak jsi minule dělala tu omáčku?“
„Co já vím…“

A tak vznikl tenhle web.

Chtěli jsme si usnadnit práci. Mít instrukce pěkně pohromadě a ušetřit si každodenní otázku „Co budeme dneska vařit?“

Víme, že receptů se po internetu válí spousty. Ale protože je mEggie grafik, ví, že spousta praktických webů s recepty se jí zkrátka nelíbí. A protože je Marek programátor, ví, že spousta pěkných food-blogů vlastně pořádně nefunguje.

A tak chceme víc! Chceme food-blog, ve kterém můžete pohodlně vyhledávat. Chceme food-blog, ve kterém si můžete vybrat, jestli jíte maso, vejce, nebo jenom zeleninu. Jestli se chystáte pohostit velkou rodinu, nebo máte čas jen na dezert ke kávě. Chceme jednoduchý návod krok za krokem pro systematiky i vizuální foto-instruktáž pro kreativce.

…Chtěli jsme si usnadnit práci, ale spíš jsme si jí spoustu přidělali.
Tak třeba usnadníme práci vám!

Vařte s láskou a jezte s radostí!
FreshBites.