Mangové smoothie s banánem a pomerančem
Veganský recept
Fresh recept

Mangové smoothie s banánem a pomerančem

Venku se ze zimy vylouplo rovnou krásné počasí plné slunce, které po dlouhé zimě nabíjí novou energií. Přesto možná mnozí pociťujeme jarní únavu, hlavně díky vysokým teplotním skokům, kterými počasí nešetří. Čím jiným tedy začít den, než čerstvým smoothie plným energie, která nás postaví na nohy. Mango s banánem a pomerančem patří mezi moje nejoblíbenější kombinace (předčí ho snad jedině kombinace mango, banán, baby špenát). Připomíná léto vůní i barvou a je vážně super. Připravte si všechny suroviny a nechte se na pár zmáčknutí mixéru přenést do tropických krajů.

Smoothie je hustý nápoj, který se připravuje mixováním čerstvého ovoce a zeleniny doplněných o nějakou tekutinu (voda, led, rostlinné nebo živočišné mléko či jogurt) a případně přidáním dalších složek, jako jsou různá sladidla, vločky nebo semínka. Můžete si připravit smoothie ovocné i zeleninové, nebo kombinaci obojího. Na veškeré měkčí ovoce bohatě stačí výkonnější mixér, tvrdé ovoce nebo zeleninu (jako je třeba mrkev či řepa) můžete dát i do odšťavňovače a šťávu přidat k ostatním ingrediencím do mixéru. Dobrým základem do smoothie je banán, který mu dodá krémovější strukturu a příjemně ho osladí. Pokud použijete banány zmrzlé, bude textura ještě hustší a krémovější a může se podobat až zmrzlině. Smoothie z banánů a manga (pokud je dostatečně zralé) už nijak nesladím, protože ovoce je dost sladké samo o sobě.

příprava: 5 minut, vaření/pečení: 5 minut
2 porce
ingredience

  • 2 zralé banány
  • 1/2 zralého manga
  • 1 zralý pomeranč
  • Asi 1 dcl rostlinného mléka (např. rýžové)
postup

  1. Mango oloupejte, odstraňte pecku a dužinu pokrájejte. Banány oloupejte, pokrájejte a společně s nakrájeným mangem dejte do mixéru.

  2. Pomeranč přepulte a vymačkejte z něj lisem na ovoce šťávu. Přidejte ji do mixéru. Lehce promixujte.

  3. Rostlinné mléko přilijte k ovoci a rozmixujeme do hladka.

  4. Sladit není potřeba, ale pokud chcete, můžeme do smoothie přidat třeba javorový nebo datlový sirup.

datum vydání: 16. 4. 2018
autor: